Pandemia a plan na ślub i wesele - wideo

Pandemia a plan na ślub i wesele

Wesele - film

Kasia & Patryk | Ślub w pandemii

Kasia & Patryk | Ślub w pandemii

Rok 2020 – bardzo obiecujący rok, ładnie brzmi, dwie dwudziestki…aż się prosi o rok dla Nowożeńców. Jednak los bardzo okroił możliwości roku 2020 i zapoznał nas ze znaczeniem słowa „pandemia”. Szereg naszych planów legło w gruzach. Planów, związanych z organizacją ślubu i wesela również.

Ślub w czasie pandemii: oczekiwania, a rzeczywistość

Organizacja ślubu w pandemii to duże wyzwanie. Poza problemami, z którymi borykają się wszyscy podczas tego wydarzenia, pary decydujące się na ślub w czasie restrykcji muszą przeskoczyć dodatkowe kłody, rzucane pod nogi. A wiemy już, że pandemia potrafi rzucać kłody – wysoko i niekoniecznie z małą prędkością…

Ślub w pandemii zasługuje na szczególne traktowanie. Nie ma tu mowy o dużym weselu. Tu przecież zaczyna się weryfikacja zaproszonych gości, niestety nie wszyscy mogą znaleźć się na skromnej liście.
Wiele z marzeń planowanego wesela na 100 osób wydaje się być niespełnionych…no właśnie – wydaje się. A co, jeśli może za wiele rzeczy wydaje się być niemożliwych? Jeśli pandemia to jest tylko jedna z przeszkód pozornie nie do przejścia przez dwie osoby, chcące spędzić ze sobą resztę życia?

Para, która zweryfikowała czy wszelkie zakazy i nakazy są przeszkodą do przejścia. Para, która mimo innego scenariusza na ten dzień, miała w kieszeni plan “b”, dostosowując się do sytuacji, ale nadal na własnych zasadach. I wreszcie – Para, której ogromne uczucie wypełniło pustkę, która powstała na skutek fizycznego braku bliskich ludzi w tym dniu. Przedstawiam Wam Kasię i Patryka – nie dwie oddzielne połówki jabłka, ale całe jabłko, które pokazało mi jak bardzo można kochać. Pomimo pandemii.

Słowa prosto z serca

Eteryczna Kasia to chodząca skromność i otwartość na drugiego człowieka. Jej aura z godziny na godzinę tylko mnie utwierdzała w przekonaniu, że to co robią, jest słuszne. Wiedziałem, że część osób, nie mogących być podczas tego dnia przy Kasi wybaczy jej tę decyzję – że nie poczekali, przecież pandemia się musi skończyć…Jednak te same osoby wiedziały z kim Kasia nie poczekała na sprzyjające warunki, bez restrykcji i obostrzeń… Patryk to facet równie skromny co Jego Żona. Pewny swoich uczuć, czuły i empatyczny. Te cechy w jego zachowaniu było widać gołym okiem. To, w jaki sposób patrzył na Kasię jest nie do opisania…chociaż spróbuję to opisać 🙂 Pamiętacie jak w pierwszych scenach filmu “Top Gun” Tom Cruise patrzył na Kelly McGiillis? Tom to Patryk, Patryk to Tom 🙂

Podczas czytanych listów, które napisali do siebie czułem ciarki na plecach. Do dziś doceniam fakt, że mogłem być częścią tej intymnej chwili, jaką sobie podarowali. Z listów dowiedzieć się możemy, że wieloletnia miłość sięga aż okresu szkolnej ławki. Czułem, że chemia między nimi jest niezwykła, dlatego przetrwała tak długo. Warto wierzyć w przeznaczenie, a takie dowody tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu.

Na przekór wszystkiemu

Kasia i Patryk zrobili rzecz ważną. Zaryzykowali, zrezygnowali z wielomiesięcznych założeń na dzień swojego ślubu. Wszystko w imię miłości, która bije po oczach. Ten cały czas spędzony z Nimi był tak prawdziwy, tak szczery w uczuciach, że wykonywana przeze mnie praca była czystą przyjemnością. Bez splendoru, brokatu i tłumu.

Nie mam słów na to, aby opisać jak dużo można wnieść w swoje życie obserwując innych. Kasiu i Patryku, dziękuję Wam.

Inne historie

O mnie

Jestem Radzio i niesamowicie cieszę się, że moja praca daje mi tyle radochy. Autentyczność to moje drugie imię, a filmowanie sprawia, że widzę świat na dwa sposoby: ten zza obiektywu i ten z lotu ptaka. Wszystko co robię, robię z pasją i zaangażowaniem. Nawet jeśli nie planujesz wesela, a lubisz podglądać szczęśliwych ludzi to dobrze trafiłeś. Ja jestem szczęśliwy kiedy tworzę dla ludzi ceniących nieoczywiste piękno. Mój świat latającego trzmiela to wszystko to, czego upiększać na siłę nie trzeba.

Operator drona - filmowanie