Ślub humanistyczny - wideoreportaż

Ślub i wesele w jednym miejscu – jak je zorganizować?

Ślub i wesele w jednym miejscu

Stało się. Świat ewoluuje, a ludzie chcący spędzić ze sobą całe życie podchodzą do kwestii ślubu inaczej niż kiedyś. Wesele i ślub w jednym miejscu stał się ostatnio nie tylko modny, ale i…wygodny. W czasach popularyzowania trendu „slow life” z każdym rokiem uczymy się…odpuszczać, bo na tym polega dziś celebracja najważniejszego dnia w życiu.

O ile organizacja wesela w różnych miejscach na ziemi nie szokuje, o tyle ślub w plenerze to nowość, z którą muszą obyć się przede wszystkim ci z pokolenia cioci Krysi lub Wujka Czesława. Warto jednak dokonać podziału kartki na pół i nazwać po imieniu to, co nas denerwuje i to,o czym marzymy. A marzyć warto.

Zatem czy organizacja ślubu i wesela w jednym miejscu jest dla każdego?

Film ze ślubu humanistycznego

Co to jest ślub humanistyczny?

Umówmy się – ślub i wesele we własnym rytmie może być magiczny. Ściśle określone zasady, swoje „widzimisie” i miejsce, które jest niepowtarzalne. Synonimem takiego rozwiązania jest ślub humanistyczny. Stoi on w kolejce za ślubem kościelnym konkordatowym i cywilnym. Nie posiada on mocy prawnej, jednak jest bardzo ważny dla pary, co za tym idzie – jest ważny społecznie. Chcąc nadać mocy takim ślubom Pary decydują się dodatkowo zawrzeć ślub cywilny w obecności świadków, traktując to jako formalność.

Ślub humanistyczny to własny scenariusz, wspólny plan na ceremonię jak i przysięga składająca się z własnych słów, a te potrafią zaszklić oko.
Ślub humanistyczny często odbywa się w plenerze. Ten pomysł może zmotywować także do organizacji wesela w plenerze. I tutaj pole do manewru jest ogromne…Fantazjo, przybywaj! 🙂

Własny film weselny

Ślub i wesele we własnym rytmie

Naturalny wystrój na weselu z roku na rok staje się jeszcze większym hitem. Styl boho, stonowane barwy, zieleń liści – to część wystroju, który ostatnio króluje wśród trendów. Podczas takich wydarzeń powstaje niepowtarzalny reportaż ślubny. Sama sceneria daje duże możliwości i pozwala pokazać naturalną stronę par, co bardzo doceniają fotografowie. Decydując się na ślub i wesele w plenerze pary stoją przed sporym wyzwaniem. Jest to gra warta świeczki, jednak okraszona sporym stresem – przede wszystko przez wzgląd na pogodę, z którą podpisanie umowy może być problematyczne…;) ale głowa do góry – angażując firmę zewnętrzną, można temu zaradzić – wypożyczając namiot na wesele. Pomysł idealnie wpasuje się w klimat wesela w stylu boho lub po prostu – wesele w plenerze. Kolejny argument na zorganizowanie ślubu i wesela w jednym miejscu?

Ślub kościelny czy ślub cywilny w plenerze?

Są różne założenia w związku z rodzajem ceremonii. Dotyczy to przede wszystkim stosunku do kościoła czy wiary, ale nie o tym tutaj. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że decydując się na ślub cywilny w plenerze może nieść to ze sobą dodatkowe kwestie organizacyjne. Wszelka dokumentacja i idące z nią w parze wnioski i formularze to nieodzowna część tej przyjemności.

Pozwolenie na ślub cywilny to jednak przysłowiowa pestka względem pozwolenia na ślub kościelny w plenerze. Tu potrzebna na samym wstępie będzie zgoda biskupa plus konkretny powód dlaczego ślub ma odbyć się tam, a nie gdzie indziej. Są tacy, którym to się udaje – mniejszość, której chylę czoła : )

Ślub w plenerze - film

Film ślubny w plenerze

Naturalne ujęcia są na wagę złota. Ślub i wesele w jednym miejscu sprawiają, że pary z reguły są bardziej zrelaksowane. Nie przejmują się czy po drodze z kościoła będzie korek lub czy połowa rodziny z Lublina nie zgubi się w lesie. To wszystko wpływa na samopoczucie par, a co zatem idzie – ich współpracę z fotografem. Przestrzeń, która w przypadku realizacji reportażu wesela i ślubu w jednym miejscu, jest spójna. Realizatorzy filmów ślubnych mają duże pole do manewru – pracują dla par tylko w jednym miejscu, bez przymusu przemieszczania się. Nie mamy tu zderzenia dwóch różnych światów: błyszczącego kościelnego złota ze stylem boho w weselnej stodole. Tu jest jeden świat, w tych samych barwach i klimacie.

Cała garść wspomnianych wyżej argumentów w połączeniu z pracą fotografa daje owoc w postaci spójnego i magicznego reportażu ze ślubu i wesela w jednym miejscu.

Organizacja ślubu i wesela w plenerze to dla wielu spełnienie marzeń. Naturalny efekt, który ukazany jest w reportażu weselnym, zostanie na długo w pamięci Nowożeńców i ich gości. Tacy ludzie jak ja, czyli Lot Trzmiela, wkładają całe serce w pracę nad wspomnieniem na długie lata, to jest bezcenne.